Vybavení koupelen OBKLADY Vaněk, s.r.o. > VYBAVENÍ KOUPELEN > Vany a vanové zástěnyVybavení koupelen OBKLADY Vaněk, s.r.o.

Vybavení koupelen OBKLADY Vaněk, s.r.o.  
VYBAVENÍ KOUPELEN  
Vany a vanové zástěny

Vany a vanové zástěny

Pokud jste se rozhodli pro vanu, máte opravdu z čeho vybírat. Vany můžeme dělit podle materiálu – akrylátové, smaltované nebo i vany z litého mramoru. Dále můžeme vany vybírat podle tvaru – klasické obdélníkové, oválné, rohové, asymetrické nebo pak vany volně stojící.  Rádi byste vanu hydromasážní, osvětlenou, pro jednoho či pro dva….. Výrobci van se dnes také specializují na vany do malých koupelen. Pro malé koupelny nabízí výrobci opravdu širokou škálu van a vanových zástěn, aby i v malém prostoru bylo místo pro všechno potřebné.

Naše firma Vám doporučuje tyto výrobce van a vanových zástěn:

 

RAVAK
V nabídce RAVAK najdete vany pro každou koupelnu. Od speciálních malých van pro nedostatek prostoru, přes asymetrické, kde se můžetei pohodlně sprchovat, osvědčené klasické vany až po vany solitérní tvořící dominantu v každé koupelně. Většinu van lze opatřit vanovými zástěnami a dveřmi, takže ani sprchování není nemožné. Naopak, výběrem správné vany se zástěnou si vytvoříte i prostorný sprchový kout.


RIHO
Značka RIHO znamená spolehlivost. Proto je také poskytována na výrobky RIHO záruka 10 let, která se vztahuje na jasnost a stálost barev a stálost tvaru. Pro masážní vany platí záruka 2 roky, v případě odborné instalace a montáže certifikovaným pracovníkem se záruka prodlužuje na 4 roky.


KALDEWEI
Koupání v dnešní době neslouží jen k provádění hygieny, ale také k odpočinku, a přináší pocit komfortu i fyzickou a duševní relaxaci. Proto nabízejí koupací vany KALDEWEI něco víc, než běžné koupací vany. Splňují tak nejvyšší nároky na design a kvalitu. Koupelny splňují individuální požadavky, pokud jde o velikost prostoru, členění a plánování koupelny. Pro malé a velké koupelny, pro jednu nebo dvě osoby, v hranatém či oválném provedení – koupací vany KALDEWEI proměňují díky svému stylovému designu a nejkvalitnějším materiálům každou koupelnu v místo skutečné relaxace.


POLYSAN
V současnosti firma Polysan vyrábí 92 sérií koupacích van ve 133 rozměrových variantách - rohové, excentrické, oválné, obdélníkové, volně stojící či nepravidelné a 14 sérií zástěn vanových.


TEIKO
Nepřeberné množství typu a tvarů akrylátových van a vanových zástěn.
Téměř všechny akrylátové vany značky TEiKO lze osadit nabízenými hydromasážními systémy a lze je dovybavovat nejrůznějšími doplňky.


JIKA
Na trhu jsou k dostání vany z nejrůznějších materiálů, největší poptávka je ale jednoznačně po vanách ze smaltované oceli a akrylátu. Každý materiál má své specifikum: životnost, odolnost vůči poškození, tvarová stálost, náročnost údržby a izolační vlastnosti. To vše se samozřejmě odráží v ceně. „Výhodou smaltovaných van je jejich nižší pořizovací cena a poměrně vysoká odolnost proti poškrábání. Vzhledem k technologii zpracování je v této kategorii ale omezený výběr tvarů a rozměrů. Naopak u akrylátových van je možné vybírat z nepřeberného množství. Akrylátová vana je příjemnější a teplejší na dotek, materiál je o něco měkčí, takže vana je více náchylná na poškození,“ uvádí Miloslav Felkl, produktový manažer značky Jika a dodává: „Za pozornost stojí i vany litinové, jejichž obliba rok od roku stoupá. Evergreenem mezi nimi je samostatně a volně stojící retro vana na nožičkách. Kromě velmi atraktivního designu mají litinové vany jednu nespornou výhodu - po napuštění koupele udrží vodu dlouho teplou.“